انیمیشن

 

انیمیشن یا GIF ها (Graphics Interchange Format) به معنی قالب مبادله گرافیک که همان تصاویر متحرک دوست داشتنی ای هستند که بیان کننده یک ویدئوی کوتاه کمتر از 1دقیقه ای یا چند عکس کنار هم یا تصویری متحرک می باشند و به عنوان یکی از پرکاربرد ترین آیتم های کم حجم برای طراحی سایت استفاده می شود. امروزه گیف ها صرفا محدود به طنز ها و شکلک ها در فضای مجازی نیستند  و آن ها را می توان در خدمت دیجیتال مارکتینگ و کسب و کار خودگرفت. در واقع گیف ها با انتقال یک واکنش احساسی در مدلی طنزگونه، دوستانه، فرحبخش وکنجکاوانه همراه است و باعث درگیر کردن بصری مشتریان با سایت و برندتان می شود. قشنگی گیف ها در این است که کاربر رابا خود درگیر می کند. همچنین تکرار مداوم تصاویر یاویدئو پشت سرهم، به مراتب بهتر از یک بار دیدن تصاویر می باشد. گیف ها با وجود کوتاهی و کم حجم بودنشان  و زبانی قابل فهم برای تمام مردم دنیا، ابزاری جذاب و کارآمد برای هر برندی محسوب می شوند که در سایت باعث جلب نظر مشتری شده و محصولات و نام تجاری شما را در ذهن مشتری ماندگار می کند.

 همچنین گیف ها در بخش تبلیغات در سایت ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند.از طریق گیف ها می توانید لینکی برای ورود به سایت های دیگر استفاده کنید. شما می توانید سایت یا یک محصول ویژه ی خود را در قالب یک گیف معرفی کنید تا سایت هایی که آمار بازدید بالایی دارند گیف شمارا به عنوان تبلیغاتتان در سایتشان قرار دهند.کاربر با کلیک کردن برروی این گیف وارد سایت شما شده و از سایت و محصولاتتان دیدن خواهد کرد.

 

 

مزایای استفاده از انیمیشن در مارکتینگ:

1- جلب توجه برای کاربران و مشتریان

گیف ها با هدف درگیر کردن ذهن و بر انگیختن حس کنجکاوی بیننده به عنوان یکی از ابزار های جذب مشتری استفاده می شود. استفاده از رنگ های جذاب و شکلک های بامزه در جلب نظر کاربران می تواند موثر باشد.

2- تماشای کامل گیف ها

معمولا مردم گیف ها را به دلیل کوتاهی و حس کنجکاوانه شان تا پایان تماشا می کنند.

3- معرفی محصولات

اگر شما یک محصول جدید دارید در مرحله اول نیاز است تا آن را به مشتری معرفی کنید، یا برای فروش بیشتر محصولی را تخفیف زده اید، برای نشان دادن این نوع موارد خاص می توانید از گیف ها استفاده کنید. شما ممکن است در لیست محصولاتتان، محصولی کم فروش داشته باشید، گیف ها بهترین روش برای معرفی این محصولات می باشد.بنابراین با استفاده از آن ها با مشتریان خود تعامل بیشتری را ایجاد کنید.

4- آموزش از طریق گیف

مشتری در برخی موارد نمی داند یک محصول جدیدکه تازه به بازار آمده چه کارائی ای دارد یا چگونه استفاده می شود و احساس نیاز هم نمی کند که راجع به محصولتان اطلاعات بیشتری کسب کند یا به سراغ ویدئو های آموزشی برود. از این رو در بخش معرفی این نوع محصولات می توانید ویدئویی کوتاه در قالب گیف برای مشتری به نمایش بگذاریدتا مشتری به طور ناخواسته موارد مصرف محصول و نحوه ی استفاده ازآن را ببیند و احساس نیاز کندو محصول شما را خریداری کند.

 

 

شما می توانید با استفاده از سایت های زیر گیف های دلخواه خود را طراحی کنید:

  • Gifs.com
  • GIF maker by Giphy
  • GIF using your camera

 

باید این نکته را در نظر داشت که استفاده بیش از حد از Gif ها در هریک از صفحات سایت می تواند باعث ایجاد مزاحمت و فرار کاربران از آن صفحه شود.

یک نمونه ی دیگر استفاده از گیف در صفحه 404 (به دلیل ورود به صفحه یا خطا پیدا نشد) است که می توان بانمایش گیف ها حس منفی کاربر را به حس بهتری تبدیل کرد.